AMC
    AMC-ANDRZEJ M. CHOŁDZYŃSKI Sp. z o.o.
    Dawniej  ''AMC i Partnerzy'' Sp. z o.o.


   ŻYCIORYS
   KANDYDATA
    WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
    13 CZERWCA 2004
    Program
    wyborczy


    Życiorys
    kandydata

  Andrzej M. CHOŁDZYŃSKI
  Architekt      -      SylwetkaAndrzej CHOŁDZYŃSKI, Architekt

Urodziłem się 2 listopada 1960 w Lublinie.
Jestem architektem, ukończyłem studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej z tytułem magistra inżyniera architekta oraz studia podyplomowe w Szkole Architektury Paris-Villemin w Paryżu.
W ramach poszerzania swojej wiedzy studiowałem także w Szkole Architektury Paris-la-Seine. Odbyłem zakończone dyplomem studia na paryskiej Sorbonie w zakresie kultury i języka francuskiego.
Mam uprawnienia do wykonywania zawodu architekta w Polsce i we Francji. Należę do Izby Architektonicznej RP, Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz Francuskiej Izby Architektonicznej Paryża i Regionu Paryskiego. W 1981 roku byłem założycielem i członkiem Europejskich Zjazdów Studentów Architektury - EASA w Liverpool i Delft, które to odbywają się do dzisiaj.

W 1991 roku założyłem biuro projektowe "Jet Atelier" w Krakowie, którego jestem współwłaścicielem. Dla potrzeb realizacji projektu Centrum Giełdowe w Warszawie, wygranego w konkursie SARP, w 1996 roku rozpoczął działalność "Zespół Projektowy Centrum Giełdowe St. Fiszer, Architekt , A.M. Chołdzyński, Architekt Sp. z o.o." , którego byłem Prezesem Zarządu. Od 1997 roku jestem jedynym właścicielem i Prezesem Zarządu autorskiego biura projektowego "AMC - A.M. Chołdzyński Sp. z o.o."
z siedzibą w Warszawie.

W Paryżu, w trakcie piętnastu lat praktyki zawodowej moje projekty
i praca na budowie posłużyły do wzniesienia budynków Teatru pod Wersalem, Biblioteki, zespołów mieszkaniowych pod Paryżem, budynków biurowych czy też przebudowy i całkowitej odbudowy Instytutu Polskiego w Paryżu.
W Warszawie według moich projektów zrealizowano siedzibę Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (tzw. Centrum Giełdowe), oraz realizowana jest stacja metra Plac Wilsona, a w przygotowaniu są kolejne projekty stacji metra, centrum wielofunkcyjne Dzielnicy Bielany oraz zespół budynków biurowych przy ulicy Żwirki i Wigury.
Otrzymałem Państwową Nagrodę Rządu RP I-szego stopnia za Wybitne Osiągnięcia Twórcze w dziedzinie architektury w roku 2003.
W roku 2000 zostałem odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Posługuję się płynnie językiem polskim, francuskim, angielskim i rosyjskim.
Jestem żonaty, mam 4-letnią córkę Julkę.

Jeśli chcesz wysłać wiadomośc do Andrzeja Chołdzyńskiego
naciśnij eurowybory@amcholdzynski.pl